Δωρεά βιβλίων από τη Δημοτική Βιβλιοθήκη Ηρακλείου Αττικής στο 1ο Γυμνάσιο Ασπροπύργου

Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων, οι μαθητές/μαθήτριες του 1ου Γυμνασίου Ασπροπύργου και οι υπεύθυνοι βιβλιοθήκης εκφράζουμε τις θερμές ευχαριστίες μας προς τον Δήμο Ηρακλείου Αττικής, τον δήμαρχο, κ. Μπάμπαλο Νικόλαο, και το τμήμα Βιβλιοθήκης του Δήμου Ηρακλείου για τη σημαντική δωρεά στη βιβλιοθήκη του σχολείου μας μεγάλου αριθμού βιβλίων και περιοδικών.

Στις δύσκολες εποχές που βιώνουμε και στις διαρκώς αυξανόμενες ανάγκες και απαιτήσεις των μαθητών μας, η προσφορά αυτή συμβάλλει στην ποιοτική αναβάθμιση της σχολικής μας βιβλιοθήκης και ενισχύει τις προσπάθειές μας που στοχεύουν στην εξοικείωση των μαθητών με το βιβλίο και στην εδραίωση μιας φιλικής σχέσης με αυτό. Τις ευχαριστίες συνοδεύει εύλογα η υπόσχεσή μας να αξιοποιήσουμε τη σημαντική αυτή προσφορά προκειμένου να καλλιεργηθεί η φιλαναγνωσία των μαθητών μας.

Facebook like button