1821. Εθνική παλιγγενεσία

Το πολιτιστικό πρόγραμμα "1821. Εθνική παλιγγενεσία" ανέλαβε ο διευθυντής κος. Ζερβίδης Γεώργιος με την κα. Δημαγγέλου Ευφροσύνη και την κα. Κανέλλη Δάφνη.

Διαβάστε τη μεθοδολογία τους στόχους και τις δράσεις του προγράμματος εδώ

Παράσταση "Μια Πασχαλιά και μια Λαμπρή"

Την Παρασκευή, 7 Απριλίου 2017 η ομάδα των μαθητών του πολιτιστικού προγράμματος: "Μια ιστορία Αλλιώς...", με υπεύθυνες καθηγήτριες την κα Βρούβα Ευαγγελία και την κα. Σιαμπαλιώτη Γεωργία, παρουσίασαν την παράσταση "Μια Πασχαλιά και μια Λαμπρή". Η παράσταση πραγματοποιήθηκε στο Κινηματοθέατρο Ασπροπύργου "Γαλαξίας" και την παρακολούθησαν όλοι οι μαθητές του σχολείου. Η παράσταση ήταν καταπληκτική και άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις σε όλους. Συγχαρητήρια σε όλους. Δείτε φωτογραφίες:

COM_CONTENT_READ_MOREΠαράσταση "Μια Πασχαλιά και μια Λαμπρή"

Μια ιστορία Αλλιώς...

Το πολιτιστικό πρόγραμμα "Μια ιστορία Αλλιώς..." ανέλαβε η κα. Βρούβα Ευαγγελία με την κα. Σιαμπαλιώτη Γεωργία. Στο τέλος παρουσιάστηκε η Παράσταση " Μια Πασχαλιά και μια Λαμπρή".

Αρχιτεκτονική ανά την Ευρώπη κατά την Αναγέννηση

Το Πολιτιστικό πρόγραμμα "Αρχιτεκτονική ανά την Ευρώπη κατά την Αναγέννηση" ανέλαβε η υποδιευθύντρια κα. Ντάρα Μαργαρίτα με τον υποδιευθυντή κο. Καμπόλη Ιωάννη.