Εκδρομή στη Νέα Πέραμο

Από τη μαθήτρια Χρυσάνθη Λιάκου.

Την Παρασκευή 16 Οκτωβρίου το 15μελές του 1ου Γυμνασίου Ασπροπύργου αποφάσισε να γίνει ένας σχολικός περίπατος. Μετά από συζήτηση κατέληξαν στο να επισκεφθούμε τη παραλία του Μεγάλου Πεύκου. Το πρωί της Παρασκευής επιβιβαστήκαμε στα πούλμαν και ξεκινήσαμε για το Μεγάλο Πεύκο. Όταν φτάσαμε, οι καθηγητές μας  είπαν την ώρα που έπρεπε να είμαστε στα πούλμαν ώστε να ξεκινήσουμε για την επιστροφή και έπειτα μας άφησαν ελεύθερους. Η παραλία του Μεγάλου Πεύκου ήταν μεγάλη και διέθετε αρκετές καφετέριες στις οποίες μπορούσαμε να κάτσουμε. Επίσης εκεί υπήρχε μια τεράστια παιδική χαρά στην οποία διασκέδαζαν τα περισσότερα παιδιά. Παρέες παιδιών ήταν διάσπαρτες εδώ κι εκεί που περνούσαν την ώρα τους παίζοντας, κουβεντιάζοντας  διάφορα εφηβικά θέματα που τους απασχολούσαν και βγάζοντας φωτογραφίες.