Εκλογές 15μελούς

Στις 9 Οκτωβρίου 2015, ημέρα Παρασκευή, στο ισόγειο του κτιρίου του 1ου Γυμνασίου Ασπροπύργου πραγματοποιήθηκε η πρώτη Γενική Συνέλευση των μαθητικών κοινοτήτων του Σχολείου, σύμφωνα με τον κανονισμό μαθητικών κοινοτήτων με θέμα: «Εκλογή 15μελούς συμβουλίου για το σχολικό έτος 2015-2016»

Στην αρχή εκλέχτηκε από το σύνολο των μαθητών η Εφορευτική Επιτροπή. Ύστερα από τη μελέτη του κανονισμού και την οργάνωση της ψηφοφορίας ακολούθησε μυστική ψηφοφορία των μαθητών. Στη συνέχεια συγκεντρώθηκε η Εφορευτική Επιτροπή και ασχολήθηκε με την καταγραφή των σταυρών προτίμησης. Οι μαθητές με σειρά σταυρών προτίμησης είναι οι:

1. ΜΕΤΕΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Γ2)
  2. ΤΣΙΓΚΟΥ ΜΥΡΤΩ (Β6)
  3. ΠΑΝΤΕΛΙΔΑΚΗ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ (Α4)
  4. ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Β3)
  5. ΚΑΨΑΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (Β3)
  6. ΠΑΥΝΕΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (Γ4)
  7. ΑΛΛΚΟ ΦΩΤΙΟΣ (Β2)
  8. ΣΕΡΕΠΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Β5)
  9. ΤΡΙΒΕΛΛΑ ΣΟΦΙΑ (Γ4)
  10. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Γ1)
  11. ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ (Γ3)
  12. ΣΕΡΕΠΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (Γ3)
  13. ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (Β3)
  14. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (Α5)
  15. ΘΕΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Γ1)
  16. ΜΟΥΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Β4)
  17. ΡΙΜΑ ΣΑΜΙΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ (Γ3)
  18. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (Γ4)
  19. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (Γ3)
  20. ΜΑΓΓΙΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Γ2)

Τη Δευτέρα 12-10-2015 οι μαθητές που πλειοψήφησαν στις εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου του Σχολείου μας, μετά από φανερή μεταξύ τους ψηφοφορία αποφάσισαν ότι η σύνθεση του 15μελούς Μαθητικού συμβουλίου είναι η εξής:

Πρόεδρος : Μετενίδης Γεώργιος

Αντιπρόεδρος: Σερέπας Παναγιώτης